fbpx

Ankara Doruk Koleji

Eğitim, var olan bilgilerin sistematik bir biçimde bireylere aktarılabilmesini sağlar. Okullar ve üniversiteler bilgileri aktarma aracı olarak yüzyıllardır işlev görür. Fakat artık günümüzde eğitim yalnızca bilgi aktarımından ibaret değildir. Eğitim kurumları artık özgür düşünce gücüne sahip olan, çevresinde yaşanan olayların farkında ve bu olaylara karşı duyarlı olan, öngörülü ve bağımsız bireyler yetiştirme işlevleri görmektedir. Ankara Doruk Koleji, bu değerlere ve daha fazlasına sahip olan, Türkiye’nin önde gelen kolejlerinden biridir. Ankara Doruk Koleji eğitim sistemi geleceğe yatırım yapmak üzerine kuruludur. Kolejde çağın gereklerine ayak uydurabilen, hızlı düşünebilen bireyler yetiştirmek ve bu bireyleri akademik yaşama da entegre edebilmek temel hedeflerden yalnızca birkaçıdır. Bu amaçlar doğrultusunda seçkin bir eğitmen kadrosu bulundurmaktadır.

Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak hizmet veren ve ayrıca dershane/kurs hizmeti veren Ankara Doruk Koleji, öğrencilerin sosyal hayatlarına ve sanatsal aktivitelere katılımını da desteklemektedir. Bu hususta Kolej’e ait kampüste sanatsal faaliyetler, açık ve kapalı spor alanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti de sunulmaktadır. Yine Kolej bünyesinde öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Öğrencilerin güvenliği hususunda kolejin farklı birçok bölgesinde güvenlik kameraları bulunmaktadır. Ayrıca olası bir yangın durumunda kullanılabilecek yangın kapıları, duman algılayıcıları ve spring sistem bulunmaktadır.

Ankara Doruk Koleji’nde Eğitim

Ankara Doruk Koleji, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik hizmet vermektedir. Sınıflarda teknolojik ürünler kullanılmaktadır ve ortaokul öğrencilerine robotik kodlama, stem eğitimi gibi dersler verilmektedir. Yabancı dil olarak Ankara Doruk Koleji’nde eğitim genel ağırlıklı İngilizcedir. Kurumumuz yayın olarak Oxford yayınlarının kitaplarını kullanmaktadır. Ortaokulda İngilizce dersler bulunur, lisedeki eğitim programında İngilizceye ek farklı bir yabancı dil daha bulunmaktadır. Öğrencilerin ders çalışabilmesi ya da ödevlerini yapabilmesi için eğitim bitiminden sonra Kolej’de etütler yapılmaktadır. Etütler haricinde yine özellikle lise öğrencilerine yönelik kamplar düzenlenmektedir. Kamplar akademik takvime göre düzenlenmektedir. LGS, TYT ve AYT sınavlarına girecek öğrenciler için yapılan bu kamplar sayesinde öğrenciler eksiklerini gidermekte ve bilgilerini pekiştirmektedir. Ders anlatımlarına ek deneme sınavları yapılmaktadır ve soru çözüm saatleri bulunmaktadır. Öğrencileri psikolojik olarak desteklemek için rehberlik hizmetleri dışında kurumumuzda uzmanlar tarafından birçok söyleşi de yapılmaktadır.

Öğrencilerin başarıya ulaşması konusunda sosyal hayatın öneminin bilincinde olan Ankara Doruk Koleji, bu alanı desteklemek için de birçok faaliyeti desteklemektedir. Öğrencilerin hayal güçlerini geliştirmek adına kampüste resim atölyeleri kurulmaktadır. Bu atölyelerde tüm resim teknikleri öğretilmektedir. Resim atölyeleri dışında, takvime bağlı olarak belirli günlerde tiyatro gösterileri, skeç ve drama çalışmaları, gölge oyunu ve pandomim yapılmaktadır. Öğrencilerin fiziksel gelişimlerini de desteklemek adına kampüste açık ve kapalı spor alanları bulunur. Uzman eğitimciler eşliğinde öğrenciler voleybol, basketbol, hentbol, jimnastik, salon okçuluğu, futbol, badminton ve masa tenisi gibi sporlarla ilgilenmektedir.

Ankara Doruk Koleji’nin Temel Değerleri Nelerdir?

Ankara Doruk Koleji, öğrencilere yalnızca bilgi vermeyi amaçlamamaktadır. Kolej yalnızca akademik başarıyı değil, öğrencilerin standartlarının yükseltilmesini, öğrencilere değer verilmesini ve fikirlerine değer verilmesini de gözetir. Bu hususta yenilikçi ve gelişime, değişime açık bireyler yetiştirir. İçinde bulunduğu toplumun özelliklerini iyi bir biçimde kavrayan, bu değerlere saygılı ve bu değerlerin devam etmesi noktasında çaba gösteren öğrenciler yetiştirmektedir. Bu değerler dışında Ankara Doruk Koleji, çevrenin ve doğanın korunmasına oldukça büyük önem vermektedir. Doğaya saygılı ve çevre duyarlılığına sahip bireyler yetiştirmek kurumumuzun temel değerleri arasında yer alır. Kolej yalnızca öğrencilere değil, kurumda çalışan tüm bireylere karşı bu değerlere sahiptir. Bu hususta kurumumuzun bünyesinde çalışmakta olan tüm bireylerin memnuniyetini sağlamak Ankara Doruk Koleji’nin temel değerlerinden biridir.

Geri
Whatsapp Mesaj
Hemen Arayın
E-Posta Gönder