Ankara Doruk Koleji’nde Akademik Yaşam

Geleceğin güçlü bireyleri sloganıyla yola çıkan okulumuz ulusal ve uluslararası eğitim programlarını kendi bünyesinde barındıran ve bu anlamda Türkiye’de bunun öncülüğünü yapan bir eğitim kurumudur​.

Ankara Doruk Koleji’nde: MEB müfredatının yanında uzman bir kadro eşliğinde hazırlanmış, çağın gerekliliklerine uygun, eğitimi ve öğretimi yaşamın her parçasında bütünleştiren bir birey yetiştirmeyi amaçlayan ”KOLEJ EĞİTİM MODELİ” uygulanmaktadır.

Teknoloji

Öğretmenlerimizin derslerine yardımcı olarak kullanabileceği bilgisayar ve her hafta projeksiyon destekli eğitim verilmektedir. Böylece eğitimin her aşamasında teknolojiden aktif bir şekilde yararlanılmaktadır.

Kurumsal Bilgi Sistemi

Tüm yönetici, çalışan, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tek bir çatı altında birleştirerek iletişimimizi ve etkileşimimizi sağlıyoruz. Ayrıca aktif öğrenmeyi destekleyerek öğrencilere; kendi öğrenme hızında, istediği zaman, istediği yerde, istediği kadar, yaşam akışıyla paralel, öz güven veren, motivasyon sağlayan, eğlenceli, düzenli ders çalışma olanağı sunuyoruz.

Eko-Okul

Eko-okulumuz öğrencilerimizin çevreye duyarlı bir birey olmasını, toplumsal sorumluluk bilincinin kazandırılmasını hedef olarak gören evrensel bir çevre eğitimi ve yönetimi programıdır.

Çalışmalarımı öğrenci katılımlı eğitimler ve projelerle sürdürülmektedir.

Beslenme

Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısında verilen yiyecekler uzmanlarımızın denetiminde günlük besin ve enerji ihtiyacı belirlenerek hazırlanmaktadır. Yemekhanelerimizin hijyen ve sağlık kurallarına uygunluğu denetimlerle izlenmektedir.

Güvenlik

Okulumuzda;

  • Profesyonel güvenlik ekibi ve 24 saat kesintisiz hareket algılayıcı kameralar,
  • Panik barlı yangın kapıları, duman algılayıcıları ve spring sistem bulunmaktadır.

Veli Bilgilendirmesi

2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren kullanılan kurumsal öğrenci bilgi yönetim sistemi sayesinde öğrenci ve velilerimizle sınav notlarının paylaşımı, ödev paylaşım ve takip işlemleri, online eğitimler, sınavlar ve etkinlikler yapılmaktadır.

Velilerimiz, veli görüşme gün ve saatlerinde öğretmenlerimizle görüşmekte, düzenli olarak veli toplantıları yapılmaktadır. Öğrenci ve velilerimizle özel gün kutlamaları ve etkinlikler yapılarak okulumuzla velilerin iletişimi arttırılmaktadır.