fbpx

Batıkent Kolejler

Üniversiteye gitmeye hazırlanmak çekici olabilir. Hazırlık aylar, yıllar alabilir. İnternet üzerinden kolejleri karşılaştırırken akla birçok soru gelir. Birincisi, okulun online olarak tanımladığı şeyin, görünümden görülebilecek şey olmadığından endişelenebilirsiniz. Tabii ki, dünya çapında çok fazla kolej var ve sizin için doğru olanı seçmek çok zor olabilir. İşin iyi yanı, bu okumada, online olarak sizin için en iyi derece programı hakkında nihai bir karar vermeden önce birkaç farklı koleji yan yana karşılaştırmanıza yardımcı olacak bir kılavuz geliştirdik. Bu yazıda, bu yazı itibariyle kolejleri karşılaştırmak için en iyi araçları keşfedeceksiniz. Bu listedeki tüm araçlar, kolejler, yüksek lisans ve meslek okulları için en iyi seçeneklerinizi keşfetmenize yardımcı olacaktır.

İki Üniversiteyi Nasıl Karşılaştırabilirim?

Üniversiteleri internet üzerinden nasıl karşılaştıracağınıza dair kesin ve hızlı kurallar olmamasına rağmen, temelleri veya daha doğrusu eğitim önceliklerinizin neler olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. daha sonra bir okulun sağlaması gereken temel olanakları takip eder.

  • Mümkünse okulu ziyaret edin. Bilirsiniz, “Görmek inanmaktır” derler.
  • Şu anda söz konusu okullarda okuyan öğrencilerle konuşun.
  • Potansiyelleri aracılığıyla okullarla iletişim kurun ve çok doğrudan ve net sorular sorun
  • Mümkün olduğunda, her kampüste bir gece geçirin ve gece hayatının tadını çıkarın.
  • Bir Mezunun düşüncelerini dinleyin, basitçe, kontrol altındaki bir okul mezunları ile konuşun.
  • Notlar (ve resimler) alın.
  • Her okulda yaşam maliyetini kontrol edin.
  • Ayrıca erişiminiz olan mevcut bursları da kontrol edin.

Her okulda konforunuzu ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutmak her zaman önemlidir. Bir okul, sizin için bir milyon lot anlamına gelen bir şey dışında her kutuyu işaretleyebilir. Tüm kutuları işaretlemeyebilecek ancak bir kolejdeki tüm temel ihtiyaçlarınızı size sağlayacak başka bir okul seçmek sorun değil. Ne yaparsanız yapın, rahatınıza öncelik verin.

Başlarken: Üniversite araştırmanıza başlamak için en iyi yerler neresidir?

Batıkent kolejler aramanıza başlamak oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Eyalette veya yurtdışında bir okula gitmek zorunda mısınız? Liseden gitmek istediğin bir okul, okumak istediğin program var mı? Bunu karşılayabilir misin? burs var mı İstediğiniz kolejde SAT veya ACT puanlarınızı alacaklar mı? Bu soruları yanıtlamanın bir yolu, birkaç seçeneğe sahip olmak ve ardından hangi seçenekleri bilmek için internetten kolejleri karşılaştırmaktır. İşte üniversite araştırmanıza başladığınızda ideal uyumunuzu elde etmek için kolejleri internet üzerinden karşılaştırmanıza yardımcı olacak en iyi veri odaklı web siteleri.

Batıkent Kolejimiz

Batıkent Kolejleri, kolejleri online olarak karşılaştırmanıza izin verir. Sitede GPA, SAT ve ACT puanlarınızı girme imkanınız var, başvuru yaparken girebileceğiniz okullar için de tavsiyeler veriyorlar. Ayrıca, size uygun kararları vermek için okulları eyalete, son başvuru tarihlerine, en seçici ve en az seçici olana göre sınıflandırırlar. Niteliksel eğitim, araştırma ve pratik çalışmayı birleştiren, yaratıcılığı, girişimciliği geliştiren ve mezunların istihdam edilebilirliğini sağlayan benzersiz bir akademik deneyim yaratan, dünya çapında tanınan eğitim programları sunan bir yüksek öğretim kurumu olmayı hedeflemektedir. Yerel ve uluslararası üniversiteler ve işletmelerle stratejik ortaklıklar kurulacak. Batıkent Kolejleri, politika oluşturma, ekonomik karar verme ve teknolojik yeniliklerde lider olacak ve bu arada toplumumuzun sosyal ve ekonomik gelişimine fayda sağlayacaktır. Misyonumuz, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olacak ilgili alanlarda küresel rekabet edebilecek kapasitede yeni uzmanlar yetiştirmek için yüksek kaliteli çalışmalar ve araştırmalar sağlamaktır. Aşağıdaki değerlerimizin arkasındayız: Yaratıcılık, eleştirel düşünme ve yenilikçilik, Hoşgörü, Yüksek etik ve dürüstlük, Akademik özgürlük, Paydaşlara, kurumlara ve daha geniş kitlelere karşı ortaklık ve şeffaflık, Çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından sunulan misyon, vizyon ve değerlerimizle özdeşleşme.

Geri
Whatsapp Mesaj
Hemen Arayın
E-Posta Gönder