fbpx

Batıkent Doruk Koleji

Kaliteli eğitim almak her çocuğun, her gencin, her bireyin hakkıdır. Eğitim kurumumuz olan Batıkent Doruk Koleji’nde bu düsturla hareket ediyoruz. Her çocuğa, her gence ve her bireye kaliteli eğitim hakkı sunuyoruz ve bu konuda kurumumuzu geliştirmek için çok emek harcıyoruz. Batıkent Doruk Koleji’nde fırsat eşitliği ilkesine dayanarak öğrencilerimize burs imkanı sağlıyoruz. Yılın belirli dönemlerinde kurumumuz tarafından yapılan seviye tespit sınavlarına girip başarı sağlayan öğrencilerimize burs imkanı tanıyoruz. Böylelikle geleceğin güçlü gençlerini yetiştirebilmek için önemli bir adım atmış oluyoruz.

Batıkent Doruk Koleji olarak her gün başarılarımıza bir yenisini ekliyoruz. Lise hazırlık ve üniversite hazırlık öğrencilerimizde üstün başarılar elde ettik ve bu başarıları sürdürmekte de kararlıyız.

Ortaokul öğrencilerimizden başlayarak, lise öğrencilerimize ve üniversiteye hazırlanan gençlerimize,  her zaman erişebilecekleri rehberlik hizmetlerimizin sağladığı huzur ve güven ortamında, kaliteli eğitim olanağı sağlıyoruz. Her daim gelişmeye açık bireyler için yabancı dil kurslarımız da mevcut. Bir eğitim kurumu olarak, her gün daha da gelişmeye ve eğitim sistemimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için çalışıyoruz. Velilerimizden de öğrencilerimizden de her zaman gelişmeye açık olmalarını bekliyoruz. Bütün velilerimizi ve öğrencilerimizi Ankara Batıkent’te bulunan eğitim kurumumuz Doruk Koleji’ne, huzur ve güven ortamındaki kaliteli eğitim olanaklarımızı görmeye davet ediyoruz.

Ankara Batıkent Doruk Koleji’nde Eğitim

Eğitim kurumumuz ortaokul, etüt, anadolu lisesi, üniversite hazırlık, yabancı dil alanlarında eğitimler vermektedir. Batıkent Doruk Koleji‘nde geleceğin mimarı olan öğrencilerimiz Türkçe, fen ve matematik derslerinde akademik olarak daha fazla desteklenmektedir.

Ortaokul

 • Eğitim dilimiz Türkçe olsa da İngilizce dil eğitimi de sunulmaktadır.
 • Öğrencilerimiz için günümüzün gerektirdiği robotik kodlama eğitimi verilmektedir.
 • Öğrencilerimiz tiyatro ve satranç kulüplerine katılıp, sosyal becerilerini artırabilirler.

Anadolu Lisesi

 • 9, 10 ve 11. sınıflarda iki farklı dil eğitimi de verilmektedir.
 • 12. sınıflarımız kolejimize özgü üniversite hazırlık programına doğrudan katılabilirler. Bu sayede çocuklarınızın sınava hazırlık için ekstra bir çaba içerisine girmesine gerek kalmamaktadır.

Etüt

Batıkent Doruk Koleji‘nde dersler saat 15.30’da sona erer. Sonrasında öğrencilerimiz saat 18.00’e kadar ödevlerini yapmaları ve etüt almaları için kolejde kalır.Batıkent Doruk Koleji’nde 8 ve 12. Sınıflarımız kalifiye öğretmen kadromuz ile beraber sınavlara en iyi ve etkin biçimde hazırlanır.

Ankara Batıkent Doruk Koleji’nde Akademik Yaşam

Geleceğin güçlü bireyleri sloganıyla yola çıkan saygın eğitim kurumumuzda, MEB müfredatına riayet edilmektedir. MEB müfredatının yanı sıra, kolejimiz, uluslararası eğitim programlarını da bünyesinde barındıran ve bu konuda ülkemizde öncü olan bir kurumdur. Batıkent Doruk Koleji’nde yetkin ve dinamik, alanında uzman öğretmen kadromuzla geleceğin güçlü ve yetkin bireylerini topluma kazandırmaktayız.

Ankara Batıkent Doruk Koleji İmkanları

 • Velilerimize ve öğrencilerimize, kaliteli eğitim sözü verirken aynı zamanda güncel teknolojik kaynaklara erişim sözü de veriyoruz.
 • Geleceğin güçlü bireylerinin sağlıklı gelişebilmesi için, öğrencilerimizin beslenme ihtiyacı, Gıda Mühendisi ile Beslenme ve Diyetetik Uzmanından oluşan kadromuzun kontrolü altında karşılanıyor. Sağlık ve hijyen kurallarına hat safhada uyuluyor.
 • Kolejimizde iki yabancı dil eğitimi verilmektedir. Kurumumuzda yabancı dil kaynağı olarak Oxford yayınları kullanılmaktadır.
 • Geliştirdiğimiz Kurumsal Bilgi Sistemi sayesinde tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi aynı platform altında birleştirerek aralarındaki iletişimi daim tutuyoruz.
 • Eko-Okul Programı sayesinde geleceğin güçlü gençlerinin her birinin çevreyi koruyan, çevresine saygı duyan bireyler olmalarını sağlıyoruz.
 • Öğrenci Bilgi Sistemi ve düzenli olarak yaptığımız veli toplantıları sayesinde velilerimizi öğrencilerimizin eğitim durumlarından haberdar etmekteyiz.
 • Eğitim kurumumuzda 24 saat görev yapan uzman güvenlik ekibi bulunuyor. Okulumuzun etrafı güvenlik kameralarıyla çevrelenmiş durumdadır.

Batıkent Doruk Koleji olarak, geleceğin güçlü bireylerini yetiştirebilmek için öğrencilerimize ve velilerimize günümüzde olabilecek en güzel imkanları sunmayı hedefliyoruz.

Geri
Whatsapp Mesaj
Hemen Arayın
E-Posta Gönder