fbpx

Batıkent En İyi Kolej

Batıkent En İyi Kolej

Gelecekte başarılı, özgüven sahibi, vatan sevgisi olan, tüm insani değerlere saygılı, toplumsal sorunlara duyarlı, gelişimi ön planda tutan, eleştirel yönü güçlü, bilimselliğe kulak veren, etik bir birey olmanın ön koşulu şüphesiz ki iyi bir eğitimden geçer. Eleştirel becerileri yüksek olarak yetiştirilen şimdinin çocukları ileride en doğru bilginin takipçileri olacaklardır. Eğitim en temelde çok iyi verilmelidir ki geleceğin bireylerini en yükseğe taşıyabilsin. İyi bir ilköğretim eğitimi iyi bir lisenin, iyi bir lise de iyi bir üniversitenin habercisidir. Kişinin hayat boyu başarılı ve mutlu olacağı mesleği icra edebilmesinin temelleri eğitim alınan kurumlarda atılmaktadır. İleri düzeyde öğretim yöntem ve teknikleri uygulayan Yenimahalle özel okullar ve Batıkent En İyi Kolej çağdaş, uluslararası düzeyde başarılı, bilimsel, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çevresine karşı saygılı ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Batıkent En iyi kolej eğitimde alışılmışın dışına çıkarak uluslararası formatı benimseyen bir eğitim-öğretim kurumdur. MEB müfredatının yanı sıra “Kolej Eğitim Modeli” adını verdiğimiz uluslararası çağın gereklerine uygun bir metot uygulanmaktadır. Uluslararası yetkinliği yakalamayı amaçlayan kurumumuzun bu amacını destekleyen öncü öğretmen kadrosunun yanında eğitimi daha kolay ve hızlı ulaşılır kılan teknolojiden de yararlanılmaktadır. Her hafta bilgisayar ve projeksiyon destekli eğitim verilmektedir. Kurumumuz öğrencilerinin başarılarını desteklemektedir. Kurum olarak yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri bir arada etkileşim halinde tutmaktayız. Kurumumuzda her öğrenci özeldir. Her öğrencinin kendi öğrenme hızına uygun olarak oluşturacağı, istediği zaman ve yerde çalışmasına uygun bir öğrenme sistemi vardır.

Öğrencilere Sunulan İmkanlar

Batıkent En İyi Kolej ve Yenimahalle en iyi kolej olarak öğrencilerimizin çevreye duyarlı bireyler olması konusunda hassasiyet göstermekteyiz. Öğrencilerin çevre bilincini uygulamalı olarak kazanacakları projeler uygulanmaktadır. Çevreye duyarlı, sorumluluk sahibi bireyler olmalarını desteklemekteyiz. Kurumumuzda güçlü bireyler yetiştirmeyi amaç edinen bir eğitim-öğretim modeli vardır. Uzman ekipler tarafından günlük enerji ihtiyaçlarını karşılayan beslenme modeli oluşturulmuştur. Öğrencilerimize her gün öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Öğünler gerekli hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Kurumumuz güvenliğe oldukça önem vermektedir. 24 saat hareketli kameralar ve profesyonel bir güvenlik ekibi bulunmaktadır. Ayrıca olası yangın durumunda yangına erken tepki verilmesi, yangının kontrol altına alınması-söndürülmesi için belirli bir süre içerisinde tasarım alanı üzerine belirlenen miktarda suyun boşaltılmasını sağlayan spring sistemini kullanmaktayız. Kurumumuz okul aile birliğini etkin bir şekilde uygulayarak; düzenli veli toplantıları, öğrenci notlarının velilerle paylaşımı, ödev paylaşımı ve takibi yapmaktadır. Öğrenci ve velilerimizle özel günleri kurumuz bünyesinde kutlamakta ve çeşitli etkinliklerle okulumuz-öğrenci-veli etkileşimini arttırmaktayız.

Batıkent En İyi Kolejin Öğrencilere Katkısı

Sanat; henüz çocuklukta kazanılması gereken, toplumu her zaman bir adım öteye taşıyan değerdir. Çok değer verdiğimiz çocuklarımıza çeşitli sanat dallarında kendilerini ifade edecekleri imkanlar sunmaktayız. Bunlardan birkaçı karakalem çalışmaları, baskı fotoğraflar, üç boyutlu çalışmalar gibi atölye çalışmalarıdır. Bunun yanı sıra düzenli olarak müze, galeri ve sergi ziyaretleri düzenlenmektedir. Çocukların hayal dünyaları genişlemekte ve çocuklar ilgi alanlarını keşfetmektedirler. Sanatın bir diğer dalı olan tiyatro da her öğretim yılında okulumuzda Türkçe ve İngilizce olarak sahnelenmektedir. Geleneksel tiyatro örneği olan gölge oyunu düzenlenmektedir. Kurumumuz öğrencilerinin dört mevsim spor yapabilmesi için okulumuzda açık ve kapalı spor salonları bulunmaktadır.

Tek bir yabancı dil bilinmesinin günümüz şartlarında yeterliliğini yitirdiğini düşünmekteyiz. Uluslararası düzeyde başarıyı hedefleyen kişiler yetiştiren kurumumuzda iki yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öncelikli olarak üzerinde durulan yabancı dil eğitimi İngilizcedir. Kurumumuz Oxford yayınlarını kullanmaktadır. Ankara Yenimahalle kolej ve Batıkent En İyi Kolej olarak LGS, TYT ve AYT grubu öğrencilerimize her yıl eğitim kampları düzenlemekteyiz.

Sizde çocuğunuz üst kalitede eğitim alarak  rakiplerinden önde seyretmesini ve kendini geliştirmesini istiyorsanız iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak erken kayıt avantajlarından yararlanabilir, konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Geri
Whatsapp Mesaj
Hemen Arayın
E-Posta Gönder