fbpx

Ankara Yenimahalle Kolej

Ankara Yenimahalle Kolej

Başkentimizin merkezinde kurumsal olarak dershane ve kurs hizmeti veren “Doruk Eğitim Kurumları” hayata geçirdiği Ankara Yenimahalle Kolej ve Batıkent en iyi kolej yapısı ile doğru çalışma sistemini semtinize getirmektedir. Oluşturduğu uzman kadrosuyla da ulusal ve uluslararası eğitim programlarının kendi müfredatında sağlıklı ve verimli kullanılmasında öncülük yapan nezih bir eğitim kurumu olmuştur.

Ülkemizde kolej olarak tanımlanan eğitim kurumları, Türkçe ile birlikte bir veya birden fazla yabancı dil eğitimi veren özel okullardır. Kolejler 1. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar MEB’in yapısına uygun olarak “İlkokul, ortaokul ve lise” şeklinde bölümlendirilmektedir. Seçkin ve donanımlı öğrenci yetiştirmek temel esastır.

Gücün bilgide olduğu gerçeğini sürekli hatırda tutan, ülkemizin yönetimi ve ilerlemesinde söz sahibi gençler yetiştirmeye odaklı Doruk eğitim kurumları da eğitim ile öğretimi yaşamının her anında bütünleştiren bir birey yetiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan Ankara Yenimahalle Kolej eğitim modelini tercih etmiştir. Kurumumuzun bünyesinde sadece ilkokul ve Anadolu lisesi mevcuttur. Ayrıca, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine sınava yönelik kurslar verilmektedir.

Hedefe Yönelik Eğitim

Doruk Koleji’nde okuyan öğrenciler öğretim süreçleri boyunca müfredata ek olarak “Matematik, Fen ve Türkçe” dallarında daha çok desteklenmektedir. Derslerin 15.30’da bitiminden sonra 18.00’a kadar etütler düzenlenerek öğrencilerin destekli olarak ödevlerini yapmaları ve ders tekrarları için düzenli ve disiplinli bir ders çalışma ortamı tesis edilmektedir.

Eğitim dili olarak Türkçe kullanılsa da zamanımızın şartlarına uygun olarak ortaokul seviyesinde yabancı dil eğitimi olarak “İngilizce” dersi verilmekte; buna paralel olarak Anadolu lisemizde ise iki farklı yabancı dilde eğitim verilmektedir. Eğitimde aradığınız adres Ankara Yenimahalle Kolej ve Yenimahalle en iyi kolej kapsamında eğitim veren Doruk eğitim kurumlarıdır. 12. sınıf öğrencilerine, kolejimize uygun olarak üniversiteye hazırlık kursları verilmekte, böylelikle sınava yönelik ekstra bir gayret içine girmemeleri sağlanmaktadır.

Ana dalların yanı sıra, öğrencilerin teknolojik kazanımlar sağlamasına da özel gayret sarf edilmektedir. Dersler öğretmenlerimizin bilgi ve nezaretinde bilgisayar ve projeksiyon destekli olarak verilmektedir. Ortaokul öğrencilerimize zamana uygun olarak robotik kodlama ve STEM eğitimi verilmektedir.

Dersler içinde ve /veya dışında öğretmenler, öğrenciler, veliler, yöneticiler ve diğer çalışanlar arasında bir bağ kurarak etkin bir iletişim hattı kurmakta ve problemleri oluşmadan çözmekte ve geliştirmekteyiz. Ders çalışmayı esnek/ değiştirilebilir metotlarla kişiye özgü hale getirmekteyiz. Haliyle elde ettiğimiz verim yüksek olmakta ve başarı düzeyimiz artmaktadır.

Sosyal Bilinç ve Aktiviteler

Ankara Yenimahalle Kolej, öğrencilerin hedeflerine yönelik hazırlanmalarına ilaveten sosyal bir birey olarak yetişmelerine de önem vermektedir. Organizasyonları ve aktiviteler ile sosyal bilincin geliştirilmesine ve bilim ile sosyal hayatın birleştirilmesine yönelik faaliyetler planlı olarak yürütülmektedir.

STEM eğitimi bunlardan biridir. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematikten oluşan dört disiplinden istifade ile sosyal yaşama ve bilime yönelik bilgi düzeyini, problem çözme yetilerini, yaratıcılığını, üretkenlik ve sorumluluk becerilerini geliştirme hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz, sosyal alanlarda tiyatro ve satranç kulüplerinde faaliyet gösterebilmektedir. Eko-Okul projemizle evrensel olarak çevresine duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Öğrenci ve velilerimizle özel gün kutlamaları yaparak etkinlikleri ve iletişimi kuvvetli tutma çabasındayız.

Farkındalık yaratmak amacıyla müze, galeri ve sergi ziyaretleri düzenlenmektedir. Sanata büyük önem vermekteyiz. Sanatın öğrencinin gelişimine ve çevresine duyarlı bireyler olmalarına katkı sağlamasının bilinciyle hareket etmekteyiz. El becerilerini geliştirmek maksadıyla atölye uygulamaları yapmalarını da sağlayarak kara kalem, renkli boyamalar, baskı fotoğraf, üç boyutlu çalışmalar ve geleneksel sanatları icra ettirmekteyiz. Çocuğunuzun gelişimine ve geleceğe hazırlanmasına en uygun Yenimahalle özel okullar ve Ankara Yenimahalle Kolej Doruk Kolejidir. Saygılı, düşünebilen, bilim yolunda ve öz güveni yüksek gençler ana hedefimizdir. Hizmetlerimiz ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Geri
Whatsapp Mesaj
Hemen Arayın
E-Posta Gönder