Kampüs

Eğitim ve öğretimin bir bütün olduğunun bilinci ile öğrencilerimizin kendini ve çevresini bilerek yetişmesini amaçlarız.

Sanat

Çocuklara temel beceri ve alışkanlıkları kazandırmak amacıyla tüm resim teknikleri (kara kalem, renkli resim teknikleri, baskı fotoğraf, üç boyutlu çalışmalar, geleneksel sanatlar) uygulanmaktadır.

Atölye uygulamalarının yanı sıra çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek için müze, galeri, ve sergi ziyaretleri, sanatçı tanıtımları düzenlenmektedir. Böylece çocuklar için zengin bir repertuar oluşturulmaktadır.

Sanat, çocukların ilgi ve hayat alanlarını genişletir, estetik zevklerini geliştirir, düşünmeye teşvik eder. Ayrıca sanat, çocukların kendini ifade etme biçimidir. Bu nedenle Ankara Doruk Koleji olarak bunun farkındalığıyla çeşitli sanat dallarında çalışmalar yapmaktayız.

Tiyatro

Her öğretim yılı içinde çeşitli zamanlarda ; ​

  • Türkçe ve İngilizce tiyatro gösterileri,
  • Skeç ve drama çalışmaları,
  • Gölge oyunu,
  • Pandomim etkinlikleri düzenlenmektedir.

Açık ve Kapalı Spor Alanları

Öğrencilerimiz spor etkinliklerini, dört mevsim kullanılabilecek açık ve kapalı spor alanlarında gerçekleştirir. Nitelikli spor becerilerinin yanı sıra spor bilgisi ve kültürünü de derslerde öğrenir. Aynı zamanda spor eğitimi için uygun ve zengin ekipmanlardan uzman eğitimciler eşliğinde faydalanır.

Ankara Doruk Koleji‘nde, spor eğitiminin dalları olan basketbol, voleybol, hentbol, jimnastik, salon okçuluğu için kapalı spor salonları, futbol, basketbol, foot-voleybol, badminton için açık spor salonları ve masa tenisi için özel tasarlanmış alanlar bulunur.

Böylece öğrenciler kaliteli, konforlu, çok seçenekli spor eğitimi ve nitelikli sportif etkinliklerle, spor alışkanlığı kazanır. Yoğun akademik programla dengeli spor yapma imkanı bularak, sağlıklı yaşam ve sağlıklı düşünme bütünlüğünü kurar.

Kamplarımız

Ankara Doruk Koleji olarak LGS, TYT ve AYT grubu öğrencilerimize yönelik gelenekselleştirdiğimiz eğitim kampları düzenlemekteyiz. Akademik takvim içerisine yerleştirilen bu kamplarımız, öğrencilerimizin akademik eksiklikleri doğrultusunda organize edilen yoğunlaştırılmış bir eğitim programıdır.

Deneme sınavları ve soru çözüm saatleriyle süreç sürekli olarak takip edilmektedir. Kamplarımızda deneme sınavları ve soru çözüm saatleri ile birlikte uzmanlar tarafından motivasyon söyleşileri yapılmakta, öğrencilerimizi sınava teknik anlamda hazırlayan seminerler düzenlenmektedir. Düzenlenen bu aktivite ve organizasyonlarla öğrencilerdeki etkin öğrenme düzeylerinin arttırılması amaçlanmaktadır.